Slide FABRİKA-OTOPARK MAĞAZA-OFİS SELF LEVELLING EPOKSİ KAPLAMA 5 YIL
GARANTİ
7/24 HİZMETİNİZDEYİZ AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA Uygulama Ücretsiz keşif Maliyet analizi Proje/Sunum Müşteri Hizmetleri│ 0212 620 39 65 │ 0532 650 18 60 Epoksi Zemin Kaplama UZMAN EKİPLER EŞLİĞİNDE

Slide Ral Kataloğu Pdf.save_alt Antistatik Epoksi Zemin Kaplama BAKIR ŞERİT SON KAT BETON ( C25 ve üzeri) EPOKSİ ASTAR KUM(0,1-0,3) ARA KAT Portakal Kabuğu Epoksi Balastrac Multilayer Epoksi kaplama
Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Zemin Kaplama

Antistatik epoksi kaplamalar bir diğer ismi ile ESD kaplamalar iletken epoksi sınıfına giren elektrostatik, kondaktif olarak tabir edebileceğimiz farklı kaplamalardır.
ESD, Antistatik epoksi kaplama özellikle elektronik imalat yapılan veya elektrik enerjisinin verimi düşürdüğü, üretilen ürünün bozulduğu iş yerlerinde kullanılmak zorunda olan iletken kaplamadır.
Antistatik epoksi kaplamanın kullanıldığı sektör yelpazesi de bir hayli geniştir. Elektrik, Elektronik Tesislerinde, Hastanelerde, Ameliyathanelerde, Yoğun bakım Ünitelerinde, Endüstriyel zeminlerde, Santral Odalarında, Otomotiv Sektöründe kısacası iletkenlik ihtiyacı olan zeminler de iletken antistatik epoksi kaplama kullanılır.
Antistatik epoksi zemin kaplama ( ESD ) bilgi donanımı gerektiren farklı ve bir o kadar da mühendislik isteyen katman halkalarının üst üste gelmesiyle oluşan topraklaması özel olan ayrıcalıklı ve zahmetli bir zemin kaplamasıdır.
ESD Antistatik epoksi zemin kaplamalar self leveling veya çok katmanlı multilayer tekniği kullanılarak uygulanan son derece iletken veya talebe göre az iletken çok yönlü faydalı avantajları diğer epoksi kaplamalarından fazla olan bir zemin kaplama sistemidir. Yapılan antistatik epoksi kaplamalarının iletkenlik ölçümleri istenilen özellikte ve iletkenlikte olmalıdır. Talep edilen iletkenlik seviyesini belirlemek için kullanılacak malzemeleri çok iyi tanımak, sıralamayı doğru yapmak ve hepsinden önemlisi uygulamayı iyi bilmek gereklidir. Antistatik sınıfına giren ESD epoksi zemin kaplamalar akademik kaplamalar olduklarından dolayı iletkenlik değerleri uygulama yapan firmanın uygulama teknikleri kullandığı epoksi reçinenin iletkenliği ile orantılıdır.
Günümüzde gelişen teknoloji zemin kaplama konusunda da bizlere yeni metotlar yeni ürünler kullanma imkanı sunmuştur. Bunlardan bir tanesi ise iletken epoksi ESD epoksi boyalardır. Hafif yaya trafiğinin olduğu işletmelerde iletken antistatik (ESD) epoxy kaplama yerine film tabaka kalınlığı daha az olan elektrostatik, kondaktif epoksi boyalar mevcuttur. Bu kondaktif antistatik boyalar multilayer, self leveling gibi tekniklerle yaptığımız endüstriyel antistatik epoksi kaplamalardan daha ekonomik ve daha kolay uygulanan sistemdir.
ESD iletken boyalar ile yaptığımız iletken epoksi kaplamalar ağır iletken hizmet boyası olarak adlandırılabilir.
Antistatik epoksi kaplamanın iletken olması kullanılan epoksi reçinenin iletken oluşundan meydana gelmemektedir.
Yapılan epoksinin istenilen derecede iletken olması doğru malzemeler kullanmak ve sıralamaları doğru yapmakla mümkündür. İletken epoksi zemin kaplamanın başarılı sonuçlar vermesi için teknik verilerin ve kullanılacak ürünlerin (iletken epoksi reçine, kondektif astar, bakır bara) sarfiyatları da önem arz etmektedir.
Antistatik iletken epoksi zemin kaplama diğer epoksi zemin kaplama türlerine istinaden biraz daha maliyetli kaplamalardır. Elektrostatik, kondektif, iletken kaplamaların m2 fiyatları yine de diğer kaplama ürünleri ile kıyaslandığında orta ekonomik sınıfında bir kaplama sistemi olduğunu söylemek mümkündür.
Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama

Antistatik (ESD) Epoksi Kaplama